پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حضور معنوی و شورانگیز خادمین اهلبیت علیهم السلام، اعضاء ستاد عتبات عالیات کرج در آئین درختکاری
بازدید : 2047 21 اسفند 1397 ساعت 13:25 شماره :58177

حضور معنوی و شورانگیز خادمین اهلبیت علیهم السلام، اعضاء ستاد عتبات عالیات کرج در آئین درختکاری

به گزارش پايگاه اطلاع رساني اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان البرز، سنت حسنه درختکاری با حضور سردار فرزین مشاور ستاد کشور، سرهنگ خیرخواهان مسئول ستاد کرج و مسئول ستاد خواهران و مدیران اداره کل منابع طبیعی در پارک جهان نما برگزار گردید. 

دراین مراسم به بیان احادیثی درخصوص  اهمیت حفظ منابع طبیعی در آیات و روایات پرداخته شد كه روایت شده است، بهترین انسانها بهترین کارها را میکنند و امام کاظم فرموده اند: از افرادی بهتر از من درختکاری و کشاورزی کرده اند سوال شد بهتر از شما مگر هست؟ فرمود: بله رسول الله و امیرالمومنین و امام صادق (ع) فرمود: به خدا قسم آدمی کاری برتر و پاک تر از درختکاری نکرده است چون فوایدآن همگانی و همیشگی و حیاتی است با توجه به احوال قیامت در سوره های انفطار و تکویر، توصیه شده در آن لحظه هم اگر توانستید غرس نهال کنید و این اوج نگاه دینی است. 

خیرخواهان گفت: خادمین اهلبیت سزاوارترین افراد در عمل به سیره اهلبیت هستند و اعلام کردند در راستای تفاهم نامه و تکلیف ملی وشرعی، همه اعضاء ستاد که بیش از سه هزار نفر هستند آمادگی همیاری طبیعت و عضویت را دارند .

در ادامه برنامه، مهندس فتحی، معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان پیرامون صیانت از منابع طبیعی و دکتر محمدی زاده رئیس اداره جنگلکاری و جنگلداری پیرامون نحوه کاشت درختان موضوعات لازم را به حاضرین ارائه کردند. 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :