به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی" /> به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حل مسائل و مشکلات مراتع روستاهای حسنکدر و همه جا از توابع بخش آسارا با حضور در محل روستا
بازدید : 1301 19 تير 1398 ساعت 12:39 شماره :61777

حل مسائل و مشکلات مراتع روستاهای حسنکدر و همه جا از توابع بخش آسارا با حضور در محل روستا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، نظر به حل مسائل و مشکلات مراتع روستاهای حسنکدر و همه جا کارشناسان منابع طبیعی کرج در محل روستای همه جا حضور بهم رساندند.

مهندس پژمان قاسمی مسئول مرتع شهرستان کرج در خصوص حل مسائل و مشکلات مراتع  سردی سر روستای حسنکدر و زنگران روستای همه جا گفت: این اختلافات دیرینه که برسر استفاده از مراتع و عبور دام های دو روستا از این مراتع بود با حضور اعضای محترم شورا و دهیاران دو روستا با توجه به صورتجلسات موجود در اداره منابع طبیعی شهرستان، ممیزی مراتع و همچنین مجوز های عبور دام مورد بررسی قرار گرفت و مصوبات جدید و تصمیمات اتخاذ شده به شورا و دهیاری  دو روستا ابلاغ گردید.

مهندس سیاوش ذاکری، رییس منابع طبیعی و آبخیرداری شهرستان کرج در خصوص جلسات اینچنین در محل روستاها گفت: رسیدگی به مشکلات مردم را در بخش منابع طبیعی از وظیفه اصلی این اداره برشمرد و گفت: به هیچ وجه تمایل نداریم مردم در شرایط سخت و از راه های دور برای حل مشکلات، خود را به اداره منابع طبیعی شهرستان برسانند.

ذاکری افزود: متاسفانه مشکلات مردم از سنوات قبل و از زمان های بسیار دور باقی مانده است و باید وضعیت موجود تعیین تکلیف شود.

ذاکری موضوع کاداستر اراضی ملی، رفع تداخلات اراضی منابع طبیعی و مستثنیات، ضرورت تسریع در حل مشکلات اداری مردم و تداوم اجرای طرح های حفاظت خاک و آب در جهت بهبود معیشت و جلوگیری از مهاجرت از روستاها از اهم وظایف این اداره دانست.

این گزارش می افزاید: کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز و شهرستان های تابعه تمام تلاش خود را برای حل مشکلات مرتعداران و بهره برداران اراضی ملی در سطح استان و شهرستان ها به کار می‌گیرد  و در این مسیر از همه ظرفیت های قانونی خود برای صیانت از اراضی ملی و حقوق مردم استفاده خواهد کرد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :