پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برگزاری مراسم گرامیداشت ۹ دی در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز
بازدید : 73 10 دی 1400 ساعت 13:52 شماره :92371

برگزاری مراسم گرامیداشت ۹ دی در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، مراسم سالروز حماسه 9 دی که امسال مقارن با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و شهادت سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی بود، با حضور همکاران اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در محل نمازخانه این اداره که به نام شهدای انفال مزین گردیده، برگزار شد.

 

این مراسم با قرائت زیارت پرفیض عاشورا آغاز شد و در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین ابوطالب ندرلی مسئول نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، ضمن خوشامدگویی به مدعوین این مراسم، به تبیین مختصری درباره یوم الله ۹ دی و به چرایی برگزاری این چنین مراسم هایی پرداخت.

در ادامه سرهنگ باهک از فرماندهان و جانبازان سرافراز دوران دفاع مقدس و مدافعین حرم با تبریک ایام الله ۹ دی بعنوان روز بصیرت، با اشاره به شهادت مادر خوبیها، حضرت فاطمه زهرا(س)، و مقارن شدن با شهادت سردار دل ها با این ایام افزود: حماسه ۹ دی امسال با ایام فاطمیه و ۱۳ دی سالروز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که مظهر بصیرت و ولایتمداری است، گره خورده و باید این ایام را گرامی بداریم. وی خاطر نشان کرد: انبیاء و معصومین (ع) وجه الله هستند و نورانیت حضرت زهرا (س) ظلمت‌ها را کنار می‌زند. حاج قاسم سلیمانی با معرفت حضرت زهرا (س) به این جایگاه رسید و خانه‌اش را وقف حضرت زهرا (س) کرد و یکی از محبوب‌ترین چهره‌های انقلاب اسلامی و نماد مبارزه با نظام سلطه و ظلم جهانی شناخته شد و این شهید والامقام هرگز فکری جز حرکت برای عزت اسلام و مظلومان جهان در سر نداشت و زندگی خود را صرف مبارزه با ظالمان کرد. 

 

ایشان با اشاره به سالروز حماسه ۹ دی به تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اهمیت و جایگاه این روز پرداخت و به گزیده ای از این فرمایشات که فرمودند: حماسه 9 دی ، نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد؛ اشاره کرد.

وی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری روز نهم دی ماه را در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» و به یوم الله نامیدند. وی افزود: در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته) را شاد کرد.

ایشان در ادامه تصریح نمود: حماسه نهم دی حرکت عظیم ملت، تجلی دست قدرت خدا، اتمام حجتی برای همه و حرکتی ماندگار در انقلاب است و روز وفاداری ملت به آرمان‌های انقلاب و ولایت است و ملت انقلابی و ولایتمدار ایران در پیچیده‌ترین فتنه‌هایی که دشمنان برای کشور و انقلاب ایجاد کرده‌اند، آگاهانه و به‌موقع راهشان را از دشمنان جدا و از انقلاب و ولایت دفاع کردند و ما باید شاکر بصیرت مردم باشیم و این بصیرت را در جامعه تقویت کنیم تا بتوانیم دیگر فتنه‌ها را خنثی سازیم. 

 

در انتهای این مراسم هم پس از پذیرایی از همکاران و مدعوین، سرهنگ باهک و مدعوین این مراسم در معیت حامد فرضی، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در محل یادمان شهدای سازمان جنگل ها و شهدایی که یادگار آنها در مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری البرز مشغول به خدمت هستند حاضر شده و به مقام شامخ این شهدا ادای احترام نمودند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :