پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - هنر روابط عمومی انعکاس دستاوردها و توانمندی های یک سازمان است
بازدید : 65 18 دی 1400 ساعت 12:12 شماره :92615
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز:
هنر روابط عمومی انعکاس دستاوردها و توانمندی های یک سازمان است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز به نقل از خبرنگار پیام طبیعت، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، ضمن تاکید بر اهمیت عملکرد روابط عمومی، از تلاش این مجموعه برای انعکاس اخبار و فعالیت‌های سازمان قدردانی کرد.

حامد فرضی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پیام طبیعت گفت: دو بخشِ روابط عمومی و آموزش و ترویج، در واقع ارکان اساسی سازمان ما به شمار می‌آیند و عملکرد شایسته این بخش‌ها ضامن موفقیت سایر حوزه‌هاست.

وی افزود: روابط عمومی پیشانی هر مجموعه است؛ انعکاس آنچه توسط سازمان انجام می‌گیرد به عهده این بخش است؛ به بیان دیگر روابط عمومی پویا قادر به انعکاس پویایی و توانمندی‌های سازمان است؛ در غیر این صورت بسیاری از تلاش‌ها و فعالیت‌های انجام شده مورد توجه قرار نخواهد گرفت و مردم نیز بر آن آگاهی و اشراف نخواهند یافت.

این مسئول اضافه کرد: به ویژه در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری که در آنها مشارکت و همراهی مردمی از اهمیت بسزایی برخوردار است، نقش اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی روابط عمومی مضاعف است.

به گفته فرضی تخصیص اعتبارات مناسب به روابط عمومی‌ها برای انعکاس بهتر عملکرد در دو بخش ستادی و ادارات کل استان‌ها، می‌تواند تاثیر شایسته‌ای در تشویق و ترغیب مجموعه‌ها به ارتقای عملکردشان داشته باشد.

وی با بیان اینکه معتقدم روابط عمومی‌ها باید در عمل پیشتازتر از همه بخش‌ها باشند، خاطرنشان کرد: نباید اجازه بدهیم کمبود اعتبارات از پویایی این بخش بکاهد.

 این مسئول همچنین یکی از ضروریات فعالیت سازمان در استان‌ها را برقراری تعامل و ارتباط شایسته بین دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف استانی از جمله شهرداری، استانداری و فرمانداری عنوان کرد و افزود: نقش مدیران کل و همچنین روابط عمومی از طریق ایجاد ارتباط و انعکاس عملکرد در تقویت این تعاملات بسیار پر اهمیت است.

 

"پویش مردمی ایران سبز" داشتن محیطی سبز برای تنفس و آرامش

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برگزاری پویش مردمی ایران سبز در این استان اشاره کرد و گفت: مقدمات این پویش که با همکاری دستگاه‌هایی همچون: شهرداری، فرمانداری، راه و شهرسازی و بخشداری انجام می‌شود، آماده شده است.

حامد فرضی افزود: تمامی نهال‌های مورد نظر در اجرای این پویش در نهالستان بزرگ کرج پرورش داده شده است که شامل درختان مثمر و غیرمثمر بومی است.

وی، تقویت آب‌های زیرزمینی در کنار جلوگیری از بروز سیلاب و روان‌آب را از مهمترین ثمرات این پویش مردمی خواند که در کنار ایجاد سرسبزی و بهبود محیط زیست برای منطقه، به ارمغان خواهد آمد.

به گفته این مسئول منابع طبیعی، احداث بوستان‌هایی خاص از جمله بوستان شهدا که به یاد ۵ هزار و ۴۰۰ شهید استان، به همین تعداد نهال در آن کاشته خواهد شد، در برنامه‌های پویش قرار دارد. همچنین ایجاد بوستان‌ جاودانگان به یاد عزیزان از دست رفته؛ بوستان‌های: تولد، ورزشکاران و تشکل‌ها از جمله برنامه‌های دیده شده در پویش مردمی ایران سبز هستند.

وی با بیان اینکه در اجرای پویش، نقش همه بخش‌ها و ارگان‌ها مشخص شده است، از تلاش تمامی این بخش‌ها قدردانی کرد و اذعان داشت: آنچه مهم است داشتنی محیطی سبز و سالم برای تنفس و آرامش تمامی هموطنان است و ما در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد. 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :