پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرا و تحقق طرح 1400*14*3 گامی موثر در تعالی منابع طبیعی و آبخیزداری
بازدید : 33 23 دی 1400 ساعت 13:26 شماره :92804
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز:
اجرا و تحقق طرح 1400*14*3 گامی موثر در تعالی منابع طبیعی و آبخیزداری

در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام ابوطالب ندرلی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل به بیان و اهمیت حفاظت از انفال پرداخت و ضمن تقدير از تلاش همکاران خدوم در حفظ و حراست از منابع خدادادي خصوصاً تلاش براي مقابله با زمین خواران، با اشاره به بيان مقام معظم رهبري در خصوص تبديل فرهنگ منابع طبيعي به معارف عمومي اظهار داشت اگر ما بتوانيم همين بيان مقام رهبري را در جامعه عملي سازيم در آينده شاهد طبيعتي سبز و با نشاط خواهيم بود.

حامد فرضی ، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، نیز در ادامه این جلسه به تبیین برنامه های پیش رو پرداخت و گفت: طرح « 1400*14*3 » و طرح های محوری به عنوان اقدام عملی و نقشه راه مجموعه منابع طبیعی در سال جاری به شمار می آیند که با اجرای این طرح ها شاهد جهش در فعالیت های منابع طبیعی در تمامی بخش ها خواهیم بود.

وی حفاظت از عرصه های ملی را وظیفه اصلی همه ی همکاران دانست و افزود: خوشبخانه در همین راستا شاهد اقدامات ستودنی و با ارزش همکاران هستیم که هر یک در جایگاه خود ایفا می کنند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همه همکاران بخصوص معاونت حفاظت و امور اراضی در پیگیری موضوع کاداستر، حفاظت از عرصه های منابع طبیعی را جزء سخت ترین امور و کارها دانست و افزود: آینده ی مردم و توسعه پایدار کشور بستگی مستقیم به حفظ انفال ومنابع طبیعی دارد و در این راستا اظهار داشت: حفظ انفال، آب ، خاک و پوشش گیاهی خود جهاد محسوب می‌شود. 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با بیان اینکه ایمان، اراده و تلاش مجدانه خدمتگزاران در عرصه حفاظت از منابع طبیعی استان تجلی بخش بهره مندی از طبیعت و آب و هوای مناسب، مطلوب و نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی می باشد، اظهار داشت: موفقیت در حفاظت از عرصه های منابع طبیعی، نيازمند مشاركت ملي و مردمی است. و در این خصوص بر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بیشتر به مردم از طریق رسانه های جمعی به مردم توسط معاونین و روسای مجموعه با همکاری روابط عمومی تاکید نمود.

ایشان در خصوص طرح های اجرا شده در این استان افزود: بسیاری از اقدامات از جمله پروژه های آبخیزداری و تشکیل مجمع خیرین آبخیزداری  که در استان البرز با موفقیت همراه بوده به عنوان الگوی مناسب در دیگر استان‌ها تعمیم داده شده که از این رو لازم است با همت و تلاش مضاعف، فعالیت‌ها  در حوزه منابع طبیعی طوری انجام شوند که شاهد موفقیت بیش از پیش آنها باشیم.

وی در پایان همکاری و تعامل درون سازمانی را عاملی مهم در پیشبرد امور دانست و خطاب به معاونین،روسای ستادی و شهرستانی  مجموعه ابراز داشت: برنامه ها و سیاست های اداره کل باید متناسب با شعار سال در جهت پیشبرد اهداف و سیاست های سازمانی برنامه ریزی و اجرا گردد. و تاکید نمود: با هم افزائی و بدور از بخشی نگری، امور و اقدامات اداری بهتر و با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و زمینه های رشد و نمو استان  نیز فراهم می گردد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :